НАБУ оголосило в розшук колишніх топ-менеджерів “VAB банку”

29 Листопада 2019, 16:28

Національне антикорупційне бюро України оголосило в розшук колишнього очільника правління "VAB банку" Дениса Мальцева. Про це йдеться у розділі "Розшукові обліки" на сайті МВС.

 

Як зазначається, дата зникнення Мальцева – 21 листопада, запобіжний захід до нього не застосовувався. Він обвинувачується за ст. 191 ч. 5 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ст. 209 ч. 3 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

 

 

Також НАБУ оголосило в розшук екс-главу наглядової ради "VAB банку" Наталію Василюк. Датою її зникнення зазначається той же день, що і Мальцева – 21 листопада. Статті обвинувачення аналогічні – ст. 191 ч. 5; ст. 209 ч. 3 Кримінального кодексу, запобіжний захід до неї не застосовувався.

 

 

Як повідомлялося, колишнього власника "VAB Банку" Олега Бахматюка оголосили у національний розшук. Раніше НАБУ повідомило про підозру Бахматюку у справі заволодіння 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту Нацбанку.

 

Нагадаємо, 11 листопада Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про затримання сімох осіб за підозрою у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком у 2014 році ПАТ "VAB Банк". 

 

Розслідування триває з 2016 року. У жовтні 2014 року ПАТ "VAB Банк", віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча "VAB Банк" не подав всіх необхідних для цього документів (програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення  впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку пристало на його пропозицію. Вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку: реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн проти 1,8 млрд грн, заявлених "VAB Банком". Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ на два роки, "VAB Банк" не повернув. У листопаді 2014 року "VAB Банк" було визнано неплатоспроможним. Слідство вважає, що до справи можуть бути причетні понад 15 осіб.