НАБУ наполягає, що Насірова таки затримали

3 Березня 2017, 12:17

Детективи Національного антикорупційного бюро України увечері 2 березня оголосили про підозру у вчиненні злочину голові Державної фіскальної служби України Роману Насирова та здійснили його затримання. Про це на брифінгу повідомив глава НАБУ Артем Ситник, передає кореспондент Тиждень.ua.

"Вчора було проведене затримання Насірова. Був складений протокол про затримання… йому було оголошено про підозру", – сказав Ситник.

Напередодні Національне антикорупційне бюро заявляло, що Насірова вже затримали, проте весь цей час він перебував у лікарні. Заступник голови керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Володимир Кривенко вранці 3 березня зазначив, що Насіров не вважається затриманим, оскільки перебуває у лікарні.

Як повідомлялося. увечері 2 березня Національне антикорупційне бюро України провело обшуки за кількома адресами, в тому числі в центральному офісі Державної фіскальної служби. Обшуки поводили в рамках розслідування кримінального провадження, пов’язаного з неправомірними, на думку слідства, рішеннями голови ДФС Романа Насірова про розстрочення податкових боргів підприємствам із орбіти колишнього народного депутата Олександра Онищенка. Сам голова ДФС Роман Насіров ліг у відомчу лікарню «Феофанія». Тут прокурори оголосили йому підозру. Водночас, адвокат повідомив, що детективи оголошували підозру непритомному Насірову, і він буде скаржитися на незаконне затримання. За словами лікарів, у Насірова діагностували інфаркт міокарда.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявила, що Насіров підозрюється у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем), що спричинило шкоду державі на суму близько 2 млрд грн. Прокурори клопотатимуть про арешт Насірова та відсторонення його від посади.