Прокурор Валентин Мусіяка заявив, що Спеціалізована антикорупційна прокуратура перевіряє інформацію про причетність мера Одеси Геннадія Труханова до злочинного угрупування, незаконного збагачення і володіння елітною нерухомістю у Лондоні, про що раніше повідомляли журналісти-розслідувачі видання BBC.
"І я як прокурор, і детективи ознайомилися з матеріалами журналістського розслідування. Безумовно вони опрацьовуються і в межах компетенції будуть перевірені в рамках досудового розслідування кримінальної справи", – зауважив він.
За його словами, до авторів розслідувань вже направели запити про надання відповідних першоджерел чи інших матеріалів, які стали приводом для даного розслідування.
"Наразі вживаються заходи для перевірки цих фактів у належний процесуальний спосіб. За результатами тоді вже буде прийняте відповідне процесуальне рішення щодо вказаного майна", – підкреслив він.
"У разі, якщо будуть підтверджені факти, що майно належить саме підозрюваному, то будуть вжиті заходи, передбачені статтею 170 КПК (Накладення арешту на майно)", – додав він.
Наголошується, що якщо були факти незаконного збагачення чи вчинення інших злочинів, то будуть прийматися рішення також по ним.
Водночас у НАБУ підтвердили, що детективи вивчають опубліковані матеріали щодо нібито наявності у Труханова нерухомості у Лондоні.
Так, 24 квітня детективи звернулися до журналістів BBC з проханням надати будь-яку додаткову інформацію для подальшого вивчення.
Нагадаємо, 24 квітня британськоого журналіста-розслідувача Енді Веріті з BBC штовхнули і вдарили в пах, коли він намагався взяти коментар у мера Одеси Геннадія Труханова. Зазначається, що Веріті звернувся до мера під час його зустрічі з грецькою громадою Одеси. Однак оточення Труханова агресивно відреагувало на журналіста, від чого він впав у натовп. Зокрема, журналіст хотів взяти коментар з приводу розслідування видання щодо офшорних компаній в податкових гаванях Лондона, членства у злочинному угрупуванні та наявності елітної нерухомості в Британії.
23 квітня ВВС з посиланням на документи The Paradise Papers провело розслідування та повідомило, що мер Одеси Геннадій Труханов був членом злочинного угрупування з Одеси та мав великі частки у чотирьох офшорних компаніях в податкових гаванях Великої Британії. За інформацією видання, дана злочинна банда заробляла гроші на нафтовій промисловості. Юридична компанія Appleby, яка надає офшорні послуги, стала частиною фінансових махінацій банди. Так, бухгалтер із Лондона Александер Попівкер (Alexander Popivker) керував офшорними компаніями Rubicon Group за допомогою Appleby. Саме ці компанії використовували члени банди із Одеси. Водночас Попівкер одружений на сестрі "боса" угрупування з Одеси Олександра Енгерта.
12 квітня Солом'янський райсуд продовжив запобіжний захід для міському голову Одеси Геннадія Труханова у вигляді особистого зобов'язання. Про це в четвер, 12 квітня, повідомив його адвокат Олександр Лисак.За словами адвоката, йдеться про заборону виїзду за кордон, але водночас він має право вільного переміщення територією України.
Як повідомлялося, 27 лютого в Києві Солом’янський райсуд залишив на посаді міського голову Одеси Геннадія Труханова.
Раніше Солом'янський районний суд Києва застосував запобіжний захід у формі особистої поруки для міського голови Одеси Геннадія Труханова. Крім того, суд також відпустив заступника мера Одеси Павла Вугельмана під особисту поруку народних депутатів Олександра Пресмана з групи “Відродження” та Юрія Мірошніченка з фракції партії “Опозиційний блок”. Згодом суд наклав арешт на майно міського голови Одеси Генадія Труханова та його заступника Павла Вугельмана.
14 лютого в аеропорту "Бориспіль" затримали міського голову Одеси Генадія Трухнова, а детективи НАБУ вручили йому підозру. Згодом стало відомо, що правоохоронці затримали заступника міського голови Одеси Павла Вугельмана.
Додамо, 13 лютого працівники Національного антикорупційного бюро заочно оголосили про підозру міському голові Одеси Геннадію Труханову, його заступнику Павлу Вугельману, директору департаменту комунальної власності Олексію Спектору, голові комісії міськради з питань комунальної власності Василю Шкрябаю і ще одному чиновнику мерії в справі про купівлю будівель заводу Краян за 185 млн грн. Так, Труханова підозрюють у порушенні ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, у особливо великих розмірах або організованою групою) ККУ. Ще трьох осіб затримали.