НАБ забезпечило охорону одного зі свідків у «справі Онищенка» через погрози

29 Червня 2016, 17:47

Національне антикорупційне бюро взяло під охорону важливого свідка у справі про махінації з газом Укргазвидобуванні, відомій як «справа Онищенка». Про це повідомив заступник керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Володимир Кривенко у перерві засідання Регламентного комітету ВР, який визначає можливість притягнення до кримінальної відповідальності саме нардепа групи «Воля народу» Олександра Онищенка.

«Вона (свідок – Ред.) під охороною НАБУ», – сказав він і додав, що ця жінка є директором одного з підприємств, які пов'язані зі справою.

Кривенко додав, що свідок «чітко про це сказала» (щодо загрози життю – Ред.), та що їй «надходили погрози».

Як повідомлялося, подання про надання згоди на арешт нардепа Онищенка ГПУ отримала вдень 15 червня. Наступного дня його скерував до Ради генпрокурор Юрій Луценко.

Антикорупційний прокурор Назар Холодницький того ж дня пояснив, що подання про надання згоди на притягнення до відповідальності Онищенка підготовлене в рамках розслідування кримінального провадження про зловживання при реалізації газу, видобутого під час спільної діяльності з ПАТ «Укргазвидобування».

Нагадаємо, що 15 червня детективами НАБ та прокурорами САП, в рамках розслідування цієї схеми, було здійснено 37 обшуків у Львові, Дніпрі та Києві. В результаті було затримано 10 осіб, підозрюваних у причетності до газової схеми. 29 червня на кордоні з РФ затримали одинадцятогого підозрюваного.

За попередніми даними, в результаті викритої газової схеми державі було завдано збитків на суму 3 млрд грн. З яких 1,6 млрд. – це кошти, отримані в результаті перепродажу газу посередниками та виведені через фіктивні підприємства. 1,3 млрд. грн – це несплачена сума ренти за користування надрами.