НАБ оскаржить рішення суду про заставу для “правої руки” Онищенка

18 Червня 2016, 19:41

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржать в апеляційному порядку ухвалу слідчого судді Солом'янського райсуду Києва щодо обрання запобіжного заходу для одного з ключових організаторів злочинної схеми з розкрадання українського газу – тримання під вартою з альтернативою внесення 1,5 млн. грн. застави. Про це йдеться у повідомленні НАБ у Facebook.

«Для правої руки Онищенка Солом'янський суд обрав у 130 разів меншу заставу ніж для пересічних учасників газової схеми», – йдеться у повідомленні.

У НАБ зазначили, що рішення суду виглядає дивним, враховуючи той факт, що за результатом розгляду попередніх чотирьох клопотань у п’ятницю, 17 червня, пересічним учасникам злочинного угруповання той самий суддя встановив у 130 разів більшу заставу, а саме 200 млн грн кожному.

«Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура будуть оскаржувати дане рішення, оскільки воно становить пряму загрозу інтересам слідства. Враховуючи роль підозрюваного в реалізації корупційної схеми, існує великий ризик того, що він без проблем збере необхідну для застави суму, та після її внесення намагатиметься сховатися від слідства», – йдеться у повідомленні.

«Подібні судові рішення , які ставлять під загрозу результати багатомісячної слідчої роботи, вкотре підкреслюють нагальну необхідність створення спеціалізованого антикорупційного суду. Тільки так буде сформовано повноцінну вертикаль незалежних антикорупційних органів», – зауважив директор НАБУ Артем Ситник.

Нагадуємо, що 15 червня детективами НАБУ та прокурорами САП в рамках розслідування корупційної схеми з перепродажу газу, видобутого в рамках спільної діяльності з державним підприємством «Укргазвидобування», було здійснено 37 обшуків у Львові, Дніпрі та Києві. В результаті було затримано 10 осіб, підозрюваних у причетності до газової схеми.

16 червня керівник САП Назар Холодницький зареєстрував у Верховній Раді погоджене із Генеральним прокурором подання про надання згоди на затримання та арешт народного депутата Олександра Онищенка, як одного з організаторів розкрадання державного газу. 17 червня детективи НАБУ та прокурори САП подали до суду Солом’янського району Києва клопотання про обрання запобіжного заходу для 10 підозрюваних, затриманих 15 червня.