НАБ офіційно висунуло обвинувачення у хабарі високопосадовцю Держслужби експортного контролю

3 Березня 2016, 16:23

Національне антикорупційне бюро оголосило про завершення досудового розслідування щодо отримання високопосадовцем Держслужби експортного контролю Сергієм Головатим хабаря у розмірі $250 тис. Про це повідомили у прес-службі НАБ.

Наразі матеріали передано для ознайомлення стороні захисту.

«Досудовим слідством, яке проводили детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, встановлено, що С.Головатий, перебуваючи на посаді заступника директора департаменту – начальника відділу департаменту державної експертизи Державної служби експортного контролю України, отримав 250 тис. доларів США неправомірної вигоди (хабара) за реєстрацію та видачу дозволу підприємству «Мотордеталь-Конотоп» на торгівлю товарами військового та подвійного призначення (комплектуючих до двигунів військових автомобілів, БТРів та танків) за кордон», – йдеться у тексті.

Зазначено, що високопосадовця викрили та затримади безпосередньо під час передачі частини вказаної суми посередником – представником фірми, що попри проведення в Україні антитерористичної операції, хотіла експортувати товари подвійного призначення за кордон.

«Антикорупційні прокурори вимагають притягти високопосадовця до кримінальної відповідальності згідно ч.4 ст. 368 Кримінального Кодексу України, якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років з конфіскацією майна», – додали у НАБ.

Повідомляється, що досудове розслідування тривало менше трьох місяців.

«Накладено арешт на все майно обвинуваченого, конфіскація якого можлива за вироком суду. С. Головатому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який в подальшому було змінено на заставу у розмірі 3,6 млн. грн. За клопотанням антикорупційного прокурора підозрюваного відсторонено від займаної посади на час проведення досудового розслідування та судового розгляду», – додали у НАБ.

Нагадаємо, за повідомленнями у ЗМІ, частину хабаря, у якому підозрюється Головатий, виявили у його начальника – голови служби Юрія Терещенка. Як повідомлляося, 24 лютого уряд відсторонив Терещенка через указану підозру.