На Житомирщині затримали групу бурштинокопачів із камінням на $10 тисяч

3 Лютого 2016, 16:00

У Житомирській області під час чергового нічного рейду СБУ та поліція затримали групу видобувачів бурштину. Про це інформує прес-центр СБУ.

«Майже два десятки мешканців Рівненщини і Київщини, використовуючи потужні ліхтарі та гідравлічні мотопомпи, незаконно добували «сонячний камінь» на території земель Сирницького лісництва Словечанського держлісгоспу», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що наймані працівники отримували за 12-годинну роботу вночі до однієї тисячі гривень.

«У затриманих вилучили майже три кілограми бурштину (в тому числі шматок великої фракції орієнтовною вартістю 10 тисяч доларів), освітлювальні прилади, три мотопомпи кустарного виробництва і пальне до них, приблизно сто метрів гідравлічних рукавів, інші робочі інструменти», – зазначають у СБУ.

Три малогабаритні вантажівки, що використовували заїжджі копачі для перевезення обладнання, доставили на штрафмайданчик.

У рамках відкритого кримінального провадження за ч. 2 ст. 240 (порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України тривають процесуальні та слідчі дії. Правоохоронці встановлюють організаторів незаконного видобутку «сонячного каменю».

Нагадаэмо, 30 сычня на Житомирщині затримали дев'ятьох бурштинокопачів разом зі спецобладнанням.