На Житомирщині одного з керівників СБУ впіймали на “кришуванні” видобутку бурштину

30 Грудня 2015, 17:46

Служба безпеки України викрила протиправну діяльність організованого злочинного угрупування, яке займалося незаконним видобутком бурштину в Житомирській та Рівненській областях. Про це повідомили в прес-центрі СБУ.

Згідно з повідомленням, серед організаторів злочинної діяльності був один з керівників Управління СБ України у Житомирській області. Через свої корупційні зв’язки у державних і правоохоронних органах Житомирщини та Рівненщини спецслужбовець забезпечував «дах» членам угруповання.

Читайте також: На Рівненщині під час сутички з озброєними бурштинокопачами постраждав майор поліції

Крім того, він фактично був основною ланкою корупційної схеми прикриття незаконного добування, транспортування та контрабанди «сонячного каменю».

Працівники СБУ задокументували багатоланцюговий механізм передачі грошей від безпосередніх видобувачів бурштину до найвпливовіших представників органів влади. Також під час обшуків правоохоронці вилучили значну кількість бурштину, виробів з нього та обладнання для видобутку.

На підставі матеріалів Управління внутрішньої безпеки СБ України відкрило кримінальне провадження за ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.

Зловмиснику повідомлено про підозру. Матеріали передано до Генеральної прокуратури України.

Нагадаємо, раніше працівники Служби безпеки України спільно з прокуратурою затримали помічника судді одного з судів Рівненської області та посадовця Бориспільської митниці, які намагалися збути бурштин видобутий незаконним шляхом.