На заводі Порошенка відреагували на звинувачення у закупівлі бронемашин за завищеними цінами

3 Листопада 2017, 20:20

На "Заводі "Кузня на Рибальському" заявили, що не закуповували бронемашини "Тритон" по завищеній ціні. Про це повідомляється на сайті  підприємства.

«… необхідно зазначити, що підприємство не постачало «бойовий дистанційний модуль», а належним чином здійснило поставку для Державної прикордонної служби України, в рамках укладених двох договорів, чотири одиниці БКМ «Тритон-0103» (бойовий самохідний броньований транспортний засіб з озброєнням). Отже, було здійснено поставку бронемашин, у комплектацію яких входили відповідний бойовий модуль з системою керування вогнем, система зовнішнього зв’язку та передачі даних, комплекс наземної розвідки «Джеб», та інше додаткове обладнання», – йдеться у повідомленні.

Також наголошується, що вартість однієї такої одиниці бронемашини в зазначеній комплектації на світовому ринку озброєнь коштує від 1,5 млн доларів США, що в декілька разів перевищує фактичну вартість однієї БКМ «Тритон», поставленої для ДПС України.

«Постанова №345 КМУ передбачає закупівлю спецтехніки, яка ще не прийнята на озброєння, а передається на дослідну експлуатацію, що і було зроблено. Додатково повідомляємо, що бронемашина «Тритон» пройшла визначально-відомчі випробування не тільки для потреб ДПС України, а і для потреб Нацгвардії України та Збройних сил України»,- зазначили на підприємстві.

Крім того, зазначається, що підприємство здійснювало належне сервісне обслуговування зазначених бронемашин та своєчасно проводило необхідні ремонтні роботи.

На заводі пообіцяли дати прес-конференцію для ЗМІ з цього приводу, щоб уникнути безпідставних звинувачень.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Солом'янський районний суд Києва надав детективам НАБУ тимчасовий доступ до документів «Заводу Кузня на Рибальському», котрий належить президенту Петру Порошенку, в рамках справи про закупівлю бронемашин "Тритон" за завищеними цінами.