На Запоріжжі запровадили «регіональний язик»

16 Серпня 2012, 12:13

За прийняття цього рішення проголосували 79 депутатів з 81 зареєстрованих (усього в раді 100 депутатів).

У своїй доповіді перед розглядом проекту рішення голова облради Павло Матвієнко попросив депутатів підтримати його.

У документі зазначається, що на підставі даних, наданих Головним управлінням статистики в області, на 2001 рік мовна група громадян, які своєю рідною мовою вважають російську, становила 48,19% населення, а також те, що в області проживають представники 16 мовних груп.

Документ прийнято в рамках реалізації положень закону "Про засади державної мовної політики", що набув чинності.

Відповідно до рішення, до відома територіальних громад і місцевих рад буде доведено, що російська мова як регіональна мова використовується на території регіону в роботі місцевих органів державної влади й органів місцевого самоврядування, застосовується й вивчається в державних і комунальних навчальних закладах, а також використовується в інших сферах громадського життя.

Місцевим радам області рекомендується розглянути питання про застосування на відповідній території заходів, спрямованих на використання інших регіональних мов або мов меншин, передбачених чинним законодавством.

Також обладміністрації рекомендується визначити витрати, необхідні для реалізації рішення й урахувати при внесенні змін до обласного бюджету на поточний рік і підготовки проекту обласного бюджету на 2013 рік.

Як повідомлялось, раніше Севастопольська міськрада на позачерговій сесії ухвалила рішення про надання російській мові в місті статусу регіональної.

14 серпня Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.

15 серпня Верховна Рада Криму доручила Раді міністрів до 10 жовтня підготувати й внести на розгляд кримського парламенту пропозиції щодо реалізації в регіоні закону "Про засади державної мовної політики".

13 серпня Одеська міська, а 15 серпня – Одеська обласна ради надали російській мові статус регіональної.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович 8 серпня підписав прийнятий Верховною Радою закон, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова.

Читайте також «Поєхалі»: мовний закон утворює бюджетну «діру» у 17 млрд грн і не захищає мови нацменшин

читати ще