На Запоріжжі мер міста і двоє його заступників займалися рекетом

13 Травня 2013, 10:04

Правоохоронці зазначають, що до угруповання, яке займалося поборами, увійшли міський голова, два його заступники, начальник одного із секторів виконавчого комітету міської ради, а також директор комунального підприємства.

"Зловмисники створили такі умови, за яких керівники підприємств, які здійснюють перевезення автобусними маршрутами, повинні були сплачувати обов’язкові "грошові внески". Щомісячна плата з одного транспортного засобу становила від 340 до 800 гривень. Ціна при цьому залежала від прибутку, який приносив маршрут", – повідомили у прес-службі відомства і додали, що впродовж 2011-2012 років така "схема" дозволила чиновникам збагатитися на суму більш ніж 1,5 млн грн.

"Спільники увесь час намагалися маскувати свою злочинну діяльність. Вони постійно змінювали способи одержання хабарів – це могло бути як перерахування грошових коштів під виглядом благодійних внесків на розвиток міста або як сплата за роботи, що фактично не здійснювалися", – наголошується у повідомленні.

Учасникам злочинного угруповання інкримінують скоєння 13 кримінальних правопорушень, серед яких одержання хабарів, перевищення влади або службових повноважень, службове підроблення та легалізація доходів, одержаних злочинним шляхом.

Чоловікам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років із конфіскацією майна.