«Головне зауваження стосується списків виборців: вони, з одного боку, не повні, а з іншого з зафіксовано кілька випадків дублювання даних виборців у списках», – відзначають спостерігачі.
За словами експертів міжнародної місії, це стало причиною появи на дільницях додаткових списків виборців, які отримували бюлетень за пред'явленням паспортів і підтвердження громадянства ПМР.
«Кількість тих, хто проголосував за додатковими списками доходить до 8-15% від загального. Зокрема, на дільниці №259 міста Дністровськ на 12.00 з 837 осіб, що проголосували – 101 особа проголосувала за додатковими списками, а на дільниці №258 з 651 – аж 96 виборців проголосували за додатковими списками», – повідомляють представники CIS-EMO.
«Не секрет, що різке збільшення відсотка тих, хто проголосував за додатковими списками – це дуже тривожний сигнал і найбільш простий шлях до спотворення волевиявлення громадян», – відзначає член місії Олег Верник, експерт з міжнародного права Київського Університету ім. Т. Шевченка.
У спостерігачів викликає сумнів і методика проведення «екзит-полу», який проводить Тираспольська школа політичних досліджень.
«Опитування на виході» охоплюють практично всі виборчі дільниці в одних регіонах, наприклад – в Дністровську, і не проводяться у інших (в Бендерах). Об'єктивність такого виборчого опитування не може не викликати сумнів. Найбільш помітним зовнішнім недоліком є засилля політичної агітації поряд з виборчими дільницями, як білбордів поруч з будівлями, так і агітаційних постерів безпосередньо на їх стінах, а також на міському транспорті», – заявляє експерт CIS-EMO Андрій Ганжа.
Як повідомлялось, станом на 14:00 загальна явка на виборах президента ПМР становила трохи більше 27%.
На пост президента Придністров'я претендують шість кандидатів. Головними суперниками вважаються нинішній лідер республіки Ігор Смирнов і голова Верховної ради республіки Анатолій Камінський.
Читайте також: ПМР в імлі