Правлячу з 2005 року соціалістичну партію країни підтримало менше 30% виборців.
На думку видання Rzeczpospolita, лідер соціал-демократів 46-річний Педро Пассос Коельо без проблем сформує парламентську більшість з Соціал-демократичним центром (Народна партія), який отримав трішки більше 10% голосів.
Новий уряд змушений буде звільнити деяких чиновників, підвищити податки, урізати пенсії та субсидії, ліквідувати будь-які пільги і підвищити конкурентоздатність країни. Таких реформ в обмін на трирічну позичку в розмірі 78 млрд євро від Лісабону вимагає Єврокомісія, Європейський Центральний банк та МВФ.
Головним закликом передвиборчої кампанії Коельо стало звинувачення попереднього уряду у приховуванні реальної незадовільної ситуації в країні та і передачі країни під контроль Брюсселю.
Загалом за перший квартал в країні частка безробітних на 10,6 млн громадян досягла рекордної позначки – 12,4%. Мінімальна заробітна плата зменшилася на 40% і становить 475 євро.
Нагадаємо, 1 квітня президент Португалії Анібал Каваку Сілва розпустив парламент і призначив позачергові вибори на 5 червня після того, як прем'єр-міністр Жозе Сократеша подав у відставку 23 березня.
Португалія стане третьою з 17 країн Єврозони після Ірландії і Греції, яка звернеться за кредитом до країн-членів ЄС та Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) у зв'язку зі складною економчною ситуацією. МВФ вже погодився прокредитувати країну на 26 мільярдів євро.
Керівник Єврогруп (голова ради міністрів країн Єврозони) Жан-Клод Юнкер сказав, що готовий виділити Португалії 75 млрд євро, якщо Лісабон таки попросить про допомогу.