На Волині затримали близько 70 бурштинокопачів після масштабного конфлікту з міліцією

24 Жовтня 2015, 19:30

Міліція затримала близько 70 бурштинокопачів у Маневицькому районі Волині та доставила їх до місцевого райвідділку. Про це повідомили у прес-службі МВС області.

Згідно з повідомленням, 24 жовтня, близько 10-ї години поблизу села Лісове зібралися близько п’ятисот осіб із лопатами.

«Чоловіки йшли в напрямку лісового масиву з наміром здійснювати незаконний видобуток бурштину-сирцю. Вже за годину кількість старателів значно збільшилася до 5 тисяч осіб. Щоб попередити протиправні дії старателів та не допустити силового протистояння, на місце події прибули правоохоронці та представники місцевих органів державної влади. Спочатку правоохоронці намагалися врегулювати конфлікт, налагодивши зі старателями діалог. Однак копачі розпочали незаконний видобуток сонячного каміння», – йдеться у тексті.

Правоохоронці припинили незаконну діяльність бурштинокопачів тільки ввечері.

«Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 240 Кримінального кодексу України. До Маневицько горайвідділу доставлені всі затримані особи, для проведення слідчих дій», – прокоментував начальник УМВС України у Волинській області Петро Шпига.

За його словами, охорону місця незаконного видобутку корисних копалин забезпечують 500 правоохоронців, військовослужбовці Національної гвардії України, добровольчих батальйонів та місцевого населення. Окрім того, на допомогу виїхали спецпідрозділи із інших областей.

По всьому периметру виставлені блокпости, які охороняють території незаконного видобутку бурштину цілодобово.

Як повідомлялося, на Житомирщині впіймали нелегалів-копачів із 6 кг бурштину та знаряддям для прийому-скупки.