На Волині майже сотні дільниць може не вистачити бюлетенів – ОПОРА

21 Липня 2019, 16:24

Спостерігачі громадянської мережі ОПОРИ повідомили, що на Волині майже сотні дільниць може не вистачити бюлетенів. Про це йдеться на сайті організації.

 

Так, 96 виборчих дільниць отримали на 1-64 бюлетенів для голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі менше, ніж виборців у списку. 

 

З’ясувалося, що низка дільниць отримала меншу кількість бюлетенів, ніж кількість виборців у списку на день складення протоколів.

 

"Зокрема, в окрузі 19 таких дільниць 26. Таким чином, «нестача» тут коливається від 1 до 26 бюлетенів…Так, в окрузі №20 17 таких дільниць. Таким чином, «нестача» тут коливається у межах 1-13 бюлетенів…В окрузі №21 дільниць із «дефіцитом» бюлетенів, тобто таких, яким передали бюлетенів менше, виявили 30. Тут на дільницях «бракує» від 1 до 64 бюлетенів…В окрузі №23 дільниць, яким передали менше бюлетенів, ніж на день передачі, було осіб у списку виборців – 22. На переважній більшості бракує 1-4 бюлетенів, однак рекордний показник – 33 бюлетені…В окрузі №22 лише одна дільниця з "різницею" бюлетенів. На ДВК № 071070 передали 136 бюлетенів при 138 виборцях у списку", – йдеться у повідомленні.

 

Наголошується, що відповідно до частини 8 статті 80 Закону України "Про вибори народних депутатів України" виборчі бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі та в одномандатному окрузі для кожної виборчої дільниці кожного одномандатного округу виготовляються у кількості, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, які включені до списку виборців на відповідній виборчій дільниці відповідного одномандатного округу, з можливим відхиленням зазначеної кількості з урахуванням кратності розміщення виборчих бюлетенів у межах поліграфічного листа при їх виготовленні.

 

Нагадаємо, явка виборців на позачергових виборах до Верховної ради, за даними Центральної виборчої комісії, станом на 16:00 неділі, 21 липня, склала 33,8%.

 

Як повідомлялось, в  Україні о 8:00 21 липня відкрилися виборчі дільниці, на яких відбудеться голосування на дострокових парламентських виборах.