На владу Луганська подали до суду за використання школярів на мітингах ПР

8 Листопада 2013, 12:40

Позивачем виступив батько одного з школярів – Костянтин Реуцький, голова правління правозахисного центру "Поступ".

Він розповів, що 3 вересня під час святкового маршу на честь визволення Луганщини від фашистів він помітив свого сина у масовці під прапорами ПР.

"Ніхто не попереджував ані дітей, ані їхніх батьків, що захід, на який запрошують дітей, проводиться під егідою Партії регіонів. Якщо про це було б відомо, мій син просто відмовився би від участі у заході партії, ідеології якої не поділяє ані він, ані його батьки", – зауважив Реуцький.

Він додав, що школярів лише запрошували подивитися на парад військової техніки.

Олександра Дворецька, керівник Кримського правозахисного центру "Дія" зауважила, що таким чином було порушено право дитини на участь у вільних зібраннях, яке гарантовано міжнародним законодавством.

"На мітингу не було добровільності, учні не могли піти звідти за власним бажанням, відтак було порушено право на мирне зібрання", – сказала Дворецька.

Реуцький додав, що наразі немає інформації про інших батьків, які не задоволені цим мітингом, однак закликав їх долучатися до суду.

Михайло Тарахкало, директор зі стратегічних прав Української гельсінської спілки з прав людини наголосив: "Якщо справ дійде до Європейського суду, позивач має всі шанси її виграти, оскільки має потужну доказову базу (фотографії, копії документів)".

Копія розпорядження про забезпечення масовки

Правозахисники наголосили, що наразі точна дата засідання невідома, розглядатиме справу Луганський окружний адміністративний суд.

План розміщення мітингувальників

Фігурантами у справі є Луганська міська рада, управління освіти міста та області та школа № 30, у якій навчається cин Реуцького. Позов подано 7 листопада.

Як повідомлялось, мітинг 3 вересня в Луганську на честь дня визволення міста від німецько-фашистських загарбників "перетворився на агітаційний захід правлячої партії", під час якого близько 5 тис. школярів і студентів Луганської області змушені були тримати в руках "сотні прапорів Партії регіонів".

Нагадаємо, нещодавно народний депутат від фракції "Свобода" Олег Панькевич звернувся до прокурора Херсонської області Костянтина Свіденка та голови Херсонської обласної державної адміністрації Миколи Костюка із депутатським зверненням, в якому вимагає з'ясувати, хто причетний до залучення школярів у навчальний час до участі у святкуванні 16-ї річниці створення Партії регіонів та надати правову оцінку діям цих осіб. 

Читайте також: Влада і опозиція не соромляться залучати дітей до політичної агітації та "масовок"