На Вінниччині 20 неповнолітніх небезпечних злочинців втекли із спецучилища

Акценти
9 Листопада 2012, 10:39

За її словами, близько 22:00 по спецлінії "102" до міліції надійшло повідомлення від заступника директора училища про те, що близько 19:30 з території установи здійснили втечу 20 вихованців.

При цьому більшість втікачів утримувалися в установі за скоєння тяжких злочинів і вбивств.

За сигналом був піднятий весь особовий склад працівників Вінницького райвідділу міліції.

Міліція вночі обстежувала прилеглу територію виховного закладу, лісові, дачні масиви, розважальні заклади на об'їзній дорозі Вінниці.

У мікрорайоні "Вишенька" вдалося затримати 12 з 20 втікачів, ще п'ятьох підлітків міліція затримала в районі автодороги "Львів – Тернопіль – Кіровоград – Знам'янка" в той момент, коли вони вийшли з лісового масиву, розташованого неподалік від виховного закладу.

Зараз триває пошук ще трьох втікачів. За фактом проводиться розслідування.

Якушинецьке професійне училище соціальної реабілітації створено в 1993 році на базі дитячої колонії, побудованої в 1934-му.

У закладі перебувають неповнолітні злочинці у віці від 14 до 18 років.

Як повідомлялось, Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі вважає, що 50% убивств неповнолітні злочинці вчиняють під впливом фільмів зі сценами насильства.

Усерпні уряд ліквідував 5 з 11 загальноосвітніх шкіл соціальної реабілітації для неповнолітніх правопорушників. Зокрема, ліквідації підлягають Київська, Горлівська (Донецька область), Свердловська (Луганська область), Корсунська (Херсонська область), Городоцька (Львівська область) загальноосвітні школи соціальної реабілітації.

Нагадаємо, у жовтні 2011 року Кабмін затвердив план заходів щодо реалізації концепції розвитку карної юстиції відносно неповнолітніх, доручивши Міністерству внутрішніх справ, Міносвіти й Державній пенітенціарній службі розробити єдину систему обліку неповнолітніх правопорушників до 2013 року.

Позначки:
90