На відновлення японської «Фукусіми» виділять ще $6,5 млрд

3 Жовтня 2011, 09:25

Найближчим часом парламент країни розгляне відповідні поправки в бюджет.

За словами губернатора префектури Юхей Сато, «збиток від радіації відрізняється тим, що чим більше проходить часу, тим більше нових фактів стають відомими».

Нагадаємо, за попередньою оцінкою, сума витрат на демонтаж АЕС "Фукусіма-1" та виплату компенсації місцевим жителям, евакуйованим з її зони радіусом 20 кілометрів, може скласти до 20 трлн єн (245 млрд доларів).

Як відомо, після аварії на "Фукусіма-1" за розпорядженням японської влади з її зони радіусом 20 км були евакуйовані понад 80 тис людей.

Як оголосила раніше енергокомпанія "Токіо електрик пауер" (ТЕРСО) – оператор цієї АЕС, до кінця року вона планує мінімізувати витік радіації і перевести пошкоджені реактори в режим "холодної зупинки".

Потім почнуться роботи з їх демонтажу, на що може знадобитися до декількох років. Проте намічений план вже зараз коректується з огляду на те, що руйнування енергоблоків виявилися серйознішими, ніж це передбачалося при складанні даного плану.

За останніми даними, підвищений вміст ізотопів стронцію вперше виявлено в грунті у АЕС "Фукусіма-1", звідки триває витік радіації. Їх концентрація, як оголосило сьогодні міністерство освіти, науки і технологій, у цілому невелика, однак приблизно в 10 разів перевищує показники до аварії на станції.

Раніше у повітрі, грунті та воді біля аварійної АЕС та в інших районах Японії виявляли лише підвищений вміст радіоактивних ізотопів йоду-131, цезію-134 та цезію-137.