На Тріумфальній площі у Москві почалися арешти

31 Грудня 2011, 16:43

Уже затримано кілька молодих людей і дівчат, які спробували розгорнути плакати і транспаранти і вигукували політичні гасла. Затримання пройшли біля станції метро "Маяковська", біля будівлі Концертного залу імені Чайковського. Демонстранти при затриманні чинили опір.

Як повідомляє кореспондент радіостанції "Ехо Москви", вже затримані не менше 10 осіб. Серед них лідер опозиційного руху Інша Росія Едуард Лімонов.

Близько 18:15 за московським часом (16.15 за Києвом) Лімонов у супроводі кількох молодих людей, що імовірно виконують функції його охорони, вийшов з автомобіля і спробував пройти до Тріумфальної площі. Але після нетривалої бесіди з одним з офіцерів поліції був затриманий і перепроваджений в поліцейський автобус.

Перед затриманням Лімонову роз'яснили, що сьогоднішня акція незаконна, і попросили опозиціонера і його прихильників не виходити на Тріумфальну.

При цьому поліція по гучномовцю закликає людей не затримуватися біля входу на станцію метро "Маяковська", проходити далі, до місць організованого святкування Новорічного свята, а також вітає москвичів і гостей столиці з прийдешнім Новим Роком.

Правоохоронці оточили саму площу, обгородили металевим парканом і витісняють з неї присутніх. Неподалік чергують кілька десятків автозаків і автобусів з солдатами внутрішніх військ і зі спецназом.

Також близько десятка затриманих у Санкт-Петербурзі. Поліція почала хапати людей у Гостинному дворі в той момент, коли присутні почали скандувати Новий рік без Путіна. Опозиціонери там також проводять акцію протесту на захист 31-ї статті Конституції.