На тлі протестів. Новий уряд Австрії склав присягу

18 Грудня 2017, 14:29

Президент Австрії Александер ван дер Беллен прийняв присягу нового уряду на чолі з 31-річним канцлером Себастіаном Курцом, в той час як в той час як у Відні проходив масовий протест проти створення нової правлячої коаліції.

Зазначається, що віце-канцлером в новому уряді став Гайнц-Крістіан Штрахе, глава правопопулістської Австрійської партії свободи (АПС), яка разом з консервативною Австрійською народною партією (АНП)увійшла до правлячої коаліції Австрії.

Читайте також: Вибори в Австрії: Наймолодший канцлер і праві популісти

Наголошується, що демонстранти тримали в руках плакати з гаслами "Геть нацистів" та "Не дозвольте нацистам правити".

Зокрема, Штрахе має плани скоротити державні витрати, податки та обмежити допомогу біженцям.

Нагадаємо, 18 грудня у міністерстві закордонних справ Туреччини виступили із заявою про готовність розірвати двостороннє співробітництво з урядом Австрії в тому випадку, якщо буде реалізована декларована Віднем програма припинення переговорів про вступ Туреччини до ЄС.

Додамо, 16 грудня в Австрії консервативна "Австрійська народна партія" досягла згоди з ультраправою "Партією свободи" щодо формування коаліційного уряду.

Як повідомлялося 20 жовтня, у результаті підрахунку всіх виборчих карток, на дострокових виборах у нижню палату парламенту Австрії остаточно перемогла "Австрійська народна партія" на чолі з Себастіаном Курцом.Таким чином, лідери виборів сформують уряд Австрії, який очолить 31-річний Курц, ставши наймолодшим керівником уряду в світі.