На території Лаври замість центру СНІДу можуть створити прихисток для прочан

Акценти
30 Травня 2011, 11:05

Цю інформацію підтвердив президент Національної академії медичних наук, директор Інституту гігієни та медичної екології ім. Марзєєва, екс-міністр охорони здоров’я Андрій Сердюк.

«Ми вже не раз обговорювали цю проблему. Дійсно, центр буде відселений з території Лаври, але для цього ми повинні знайти відповідне приміщення, бажано навіть краще за те, де зараз розміщуються хворі. Думаю, КМДА піде нам назустріч», – зазначив Сердюк.

«А в тому корпусі планують облаштувати прихисток для прочан, і, можливо, буде хоспісне відділення», – додав екс-міністр.

Він нагадав, що будучи на посаді міністра охорони здоров’я підписав наказ про створення першого в Україні хоспісу.

«За час, що минув, можна було півсотні таких закладів відкрити, а їх поки що -вистачить пальців, щоб перелічити», – заявив Сердюк.

«До нас уже звернулося керівництво Української ліги сприяння паліативній і хоспісній допомозі. Ми винесли це питання на президію, яка відбулася 23 травня. До співпраці ми підключили Інститут геронтології, оскільки там є висококваліфіковані фахівці і напрацювання, які допоможуть зрушити проблему з місця», – зазначив він.

«Це важливо ще й тому, що створення хоспісів дасть змогу зменшити навантаження на заклади охорони здоров’я. Не секрет, що в лікарні до людей, які тяжко, невиліковно хворі, ставлення, м’яко кажучи, не надто гуманне, мовляв, чим тут зарадиш. А в хоспісі інше ставлення до людини, інша філософія, там підтримують людську гідність до останньої миті життя. Думаю, до створення одного з хоспісів ми незабаром долучимося», – розповів президент медакадемії.

Нагадаємо, Сердюк також повідомив, що Міністерство охорони здоров’я у 2010 році закупило на 800 млн грн імпортних препаратів, аналоги яких є в Україні і до того ж коштують удвічі дешевше.

Хоспіс – медичний заклад, в якому перебувають важко хворі з прогнозованім летальним наслідком.

90