На території ЄС заблокують дію санкцій США проти Ірану – Єврокомісія

6 Серпня 2018, 15:02

Оновлений "блокуючий статут" Європейського Союзу для підтримки ядерної угоди з Іраном вступає у силу з 7 серпня у зв'язку з набуттям чинності нових санкцій Вашингтона проти Тегерана. Про це йдеться в офіційній заяві Єврокомісії.

 

Зазначається, що даний крок має на меті "пом'якшити вплив санкцій на інтереси компаній держав-членів ЄС, які мають законний бізнес в Ірані".

 

"Оновлений "блокуючий" статут є частиною підтримки Європейського Союзу продовження повної та ефективної реалізації іранської ядерної угоди, в тому числі шляхом підтримки торговельно-економічних відносин між ЄС та Іраном, які були нормалізовані після скасування санкцій, пов’язаних з ядерною зброєю" – йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, Єврокомісія запустила процес оновлення статуту про блокування 6 червня. Так, у Європарламенту і Ради ЄС було 2 місяці для заперечення проти цих заходів. Оскільки зауважень не було, оновлені заходи набувають чинності після публікації рішення в Офіційному журналі ЄС 7 серпня.

 

Наголошується, що статут про блокування дозволяє операторам ЄС відшкодувати збитки, що випливають з екстратериторіальних санкцій США і скасовує дію в ЄС будь-яких рішень іноземних судів на їх основі. 

 

Раніше Європейський Союз висловив "глибокий жаль" щодо запровадження Сполученими Штатами Америки нових санкцій проти Ірану. 

 

Нагадаємо, 6 серпня держсекретар Майк Помпео заявив, що США посилять санкції проти Ірану на початку цього тижня за наказом американського президента Дональда Трампа. Водночас запровадження санкцій планується у вівторок, 7 серпня. Так, Вашингтон знову введе санкції щодо закупівель Іраном доларів США, його торгівлі золотом і дорогоцінними металами, а також операцій з металами, вугіллям і пов'язаного з промисловістю програмним забезпеченням.

 

Крім того, Помпео заявив, що режим санкцій проти Ірану буде суворо дотримуватися і діяти поки Тегеран  радикально не змінить свій курс.  За його словами, відновлення санкцій щодо Ірану є важливим елементом політики США. Зокрема, він зазначив, що Вашингтон готовий до руху назустріч Тегерану, однак це "вимагає колосальних змін з боку іранського режиму". Крім того, Помпео назвав іранське керівництво "поганими акторами" і заявив, що президент Дональд Трамп має намір змусити їх "поводитись, як нормальна країна".

 

31 травня адміністрація президента США Дональда Трампа розширила санкції відносно трьох іранських організацій та шести громадян Ірану, які, за даними американської сторони, зробили серйозні порушення прав людини, діючи від імені влади Тегерана.

 

22 травня США запровадили санкції проти іранців, які, за їхніми даними, забезпечили повстанців-хуситів у Ємені порадами та озброєнням, яке потім використовувалось для ракетних ударів по містах і нафтовій інфраструктурі в Саудівській Аравії.

 

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп заявив, що Іран зіткнеться з "великими проблемами", якщо Тегеран вирішить відновити свою ядерну програму.  Крім того, господар Білого дому називав ядерну угоду з Іраном "божевіллям".У свою чергу президент Ірану Хасан Рухані заявив, що США ігнорують міжнародні угоди, ухваливши рішення про вихід з ядерної угоди з країною.