На території Греції «Турецький потік» матиме іншу назву – Ципрас

9 Квітня 2015, 12:22

Побудова нового газогону покращить стосунки Греції з Туреччиною, однак на території Греції він не називатиметься «Турецьким потоком». Про це 8 квітня під час переговорів із президентом РФ Владіміром Путіним заявив прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас.

«Ми повинні чітко дати зрозуміти…  На грецькій території буде жодного «Турецького потоку, а «Грецький газогін»,  – зазначив Ципрас.

«Наші газогін отримуватиме газ від турецького кордону, і забезпечить енергетичну безпеку як Греції так і європейського ринку», – додав він, наголосивши, що в російський проект створюватиме робочі місця і привабить інвестиції в Грецію.

Ципрас також підкреслив, що проект буде відповідати законам ЄС і Греції, які не дозволяють одній компанії видобувати ресурси, постачати їх і одночасно бути власником газогону.

Путін зазначив, що завдяки газогону Греція отримає «сотні мільйонів євро транзитних податків просто так». Також він додав, що фінансування проекту необхідно додатково узгодити між Росією і «грецькими партнерами і друзями».

Як повідомлялося, раніше Росія і Туреччина домовилися про маршрут "Турецького потоку", довжина сухопутної частини якого складе 180 кілометрів, потужність – 63 мільярди кубометрів на рік. Газогін мали будувати через Чорне море, а згодом по суші через територію Туреччини до грецького кордону.

Згодом стало відомо, що напередодні візиту Ципраса до Москви міністри закордонних справ Угорщини, Греції, Македонії, Сербії і Туреччини підписали спільну декларацію про зміцнення співпраці в енергетичній сфері, яка може передбачати продовження «Турецького потоку» через території цих країн.

За деякими даними, Болгарію до спілки не запросили через те, що раніше Софія на вимогу ЄС відмовилася від будівництва «Південного потоку».

Читайте також: Шантажуючи лідерів ЄС, Греція марнує шанс уникнути колапсу – The Economist