На Тернопільщині з опозиціонера хотіли стягти десятки тисяч гривень через плакати

23 Грудня 2012, 11:14

За даними видання, в період передвиборчої агітації кандидат у народні депутати у 164-му виборчому окрузі (Тернопільська область) Василь Фіялко розміщував в районних газетах і на наметі в центрі Тернополя фото голови облдержадміністрації Валентина Хоптяна, його заступника Юрія Желіховський та банкіра – кандидата в народні депутати Володимира Клименка поруч з портретами Леніна і Сталіна. Під фотографіями було прикріплено виразне попередження «Біда у нашу хату йде».

Желіховський та Клименко вирішили, що розміщення фото без їх згоди у «компанії» Леніна-Сталіна і словесний супровід принижують їх честь, гідність та ділову репутацію, і звернулися в різні суди з позовом про стягнення компенсації з редакцій газет і Фіялка за нібито завдану їм моральну шкоду.

У кожному позові (а їх більше 10-ти) вони оцінили свої моральні переживання, погіршення стану здоров'я внаслідок того, що були змушені захищати репутацію перед друзями та колегами по роботі, витрачаючи на це чимало часу, в 10 тис. грн. Судові розгляди не припинилися і з закінченням виборів.

На один і той же предмет спору судді різних судів виносили рішення заочно, без присутності представника відповідача, і майже всі вони задовольняли позов.

Зокрема, суддя Кременецького райсуду Білосевіч за позовом Желіховський перевів всю тяжкість компенсації за моральну шкоду в розмірі 10 тис. грн тільки на відповідача Фіялко, хоча позивач вимагав стягнути її солідарно – з районного інформаційного центру «Діалог», що опублікував портрети в газеті, і автора.

Суддя Тернопільського міськрайонного суду Сливка, навіть не з'ясувавши, чи з ініціативи відповідача з'явилися «шкідливі зображення і напис» на наметі (адже намет належить народному депутату Оресту Муцу), постановив стягнути з Фіялка «розумну, зважену і справедливу» компенсацію за моральну шкоду в розмірі 2 тис. грн.

Інший суддя Тернопільського міськрайонного суду Тиха присудила сплатити екс-кандидату в народні депутати за публікацію в газеті «Голос Лановеччини» 1 тис. грн.

І лише суддя того ж суду Ромазан відмовив у задоволенні аналогічного позову з приводу публікації в Збаразькій районній газеті «Народне слово».

На даний момент відповідач домагається перегляду заочних рішень судів.