На Тернопільщині з музею викрали картини вартістю $60 тисяч

30 Серпня 2012, 08:18

За її словами, пропажу виявили на минулих вихідних.

"У суботу зранку дві працівниці музею вийшли на роботу Перше, що дівчата побачили – порожні рамки під стіною. А потім – поламані двері запасного входу, зняті замки і погнуту решітку. Одразу подзвонили мені, а я сказала викликати міліцію. За десять хвилин з дому сама прибігла. У музеї уже працювали правоохоронці з районного відділу, а потім із з області приїхали", – пригадала Ольга Володимирівна.

Музей розміщений по вулиці Тернопільській,  при в'їзді до райцентру.

"Я уже тридцять років тут працюю. Пройшла весь шлях від молодшого наукового співробітника до директора. За цей час ніхто навіть ключем не намагався замок відкрити. Усе в мене під строгим контролем. Та й взагалі не чула, щоб десь в області музеї грабували. А тут зробили дірку в дверях розміром 60 на 60 см. Якби хоч  сигналізація була — злодії боялися би залізти. Але скільки я зверталася у районну раду, що її треба встановити, коштів ніколи нема. Хіба ж замки зупинять грабіжників?"- сказала Гофман.

За приблизними підрахунками, злодії завдали музею збитків на $60 тисяч.

"Ці картини на арт-ринку постійно дорожчають. Та вони всі інвентаризовані, обліковані. Належать до державної частини музейного фонду України. Їх навіть на аукціоні не продаси. Не розумію, чи це люди знаючі крали, чи для себе. Поки полотна не знайдуть, цією справою буде Генпрокуратура займатися", – наголосила Ольга Гофман.

Серед украденого — картини Степана Нечая, Андрія Ткаченка, Федора Захарова, Михайла Дерегуса, Матвія Когана-Шаца, Сергія Шишка, Михайла Кокіна та Станіслава Гуменюка.

Як повідомлялось, у квітні міліція порушила кримінальну справу за фактом крадіжки картин знаменитого художника Миколи Глущенка з Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, 29 березня головний зберігач Національного художнього музею України Юлія Литвинець повідомила, що дві картини українського імпресіоніста Миколи Глущенка, що належать Національному художньому музею України, та які експонувалися в Кабміні, зникли, а замість двох інших з'явилися підробки. Згідно з нещодавно проведеної перевірки, музейники не побачили оригіналів «Дніпровських далей», страхова оцінка якої становить 560 тис. 700 грн і «Села біля річки» – 600 тис 750 грн.

У 2010 році Національний художній музей вперше заявив про те, що Кабінет Міністрів відмовляється повернути музею справжні роботи імпресіоніста Микола Глущенка «Дніпровські далі» і «Село біля річки», страхову вартість яких оцінюють у понад мільйон гривень.

Міністр культури Михайло Кулиняк запевняв, що ці картини копії.

Читайте також: Гусятин: два в одному