На Тернопільщині виявили величезну незаконну забудову на території ландшафтного заказника

22 Грудня 2015, 18:28

Слідчі Головного управління Національної поліції Тернопільщини розслідують кримінальне провадження, розпочате стосовно 39-річного уродженця Чернівецької області. Чоловік самовільно забудував значну частину території ландшафтного заказника загальнодержавного значення у с. Касперівці Заліщицького району. Про це йдеться на сайті Нацполіції.

Як з'ясували правоохоронці, будівництво почалося ще в 2010 році. Тоді заповзятливий чернівчанин огородив парканом невелику територію на березі Дністра. Згодом він придбав документи на будиночок неподалік і пересунув огорожу, захопивши трохи більше землі. На території почалося активне будівництво, в результаті якого там виріс триповерховий котедж.

Тим часом підприємець метр за метром продовжував вирубувати лісові насадження, переносив паркани і, врешті-решт, збудував цілий комплекс споруд із зонами відпочинку, плавальним басейном, власним бетонованим пірсом, що виходять на Касперівське водосховище. В результаті вісімдесят соток природного заказника перетворилися на бетоновано-кам'яну незаконну власність, на яку жодних дозвільних документів немає.

Читайте також: Незаконні забудови Києва: вирубка скверів, сусідство з ядерним реактором та масові бійки

Правоохоронці розслідують кримінальне провадження за частинами першою і другою статті 252 (Умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду), а також за статтею 246 (Незаконна порубка лісу) Кримінального кодексу України.

Збирається доказова база для інкримінування правопорушнику ще двох кримінальних статей – за порушення правил охорони або використання надр, а також за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво. Правоохоронці також закликають громадські організації краю звернутися до суду і отримати дозвіл на знесення всіх цих незаконних новобудов. Поліція, у свою чергу, надасть всі докази незаконної діяльності чернівчанина.