На світ з'явився перша дитина, для зачаття якої була використана нова технологія з використанням ДНК трьох осіб, повідомляє журнал New Scientist. Зараз немовляті Абрахимов Хассану п'ять місяців: у його клітинах ДНК матері, батька і донора.
Генетичний матеріал донора повинен допомогти дитині уникнути успадкування тих генів своїх батьків, які можуть привести до розвитку хвороби. Як повідомляють лікарі, хлопчик не успадкував захворювання матері – синдромом Лея.
Для зачаття ембріологи вилучили ядро з яйцеклітини матері. Його пересадили в яйцеклітину іншої жінки, а потім запліднили її і перенесли ембріон назад в організм матері. Здорова дитина народилася 6 квітня 2016 року у Мексиці.
Лікарі вважають, що ця методика відкриває нову еру в медичних дослідженнях і може допомогти багатьом іншим сім'ям з подібними ситуаціями.
Процедуру проводили в Мексиці, оскільки методи отримання ембріона від трьох батьків в США нелегальні.
Батьки дитини родом з Йорданії. Мати дитини є носієме захворювання, що вражає центральну нервову систему людини. При цьому сама вона здорова, але через генетичної мутації у неї загинуло вже двоє дітей.