На складах Міноборони в Калинівці сталися вибухи

11 Вересня 2019, 13:03

На складах Міністерства оборони України в Калинівці Вінницької області у середу, 11 вересня, сталося чотири вибухи. Унаслідок інциденту постраждалих немає. Про це повідомляє Громадське, посилаючись на речника Міноборони Олександра Мотузяника.

 

 

"Сталося задимлення на території технічного арсеналу, постраждалих немає, зараз там працюють усі служби", — повідомив Мотузяник виданню.

 

Водночас місцеве видання "Вежа" пише, що у Калинівці біля Вінниці, в районі розташування артилерійських складів, мешканці помітили пожежу, а місцеві повідомляють про звуки поодиноких вибухів.

 

ДСНС Вінницької області підтвердили журналістам факт виклику на пожежу в Калинівку, проте не змогли уточнити, про який об'єкт саме йдеться.

 

Також видання Vinnytsia PressPoint пише, що загорілась трава поблизу військових складів. В сторону Калинівки зараз курсують пожежні автомобілі.

 

Своєю чергою, міський голова Калинівки Анатолій Шамалюк повідомив, що через займання трави поблизу військових складів Калинівського арсеналу оголосили підготовку до евакуації школярів з м. Калинівки та с. Павлівка.

 

"Сталося займання трави поблизу військових складів. Там зараз працюють пожежники, займання на цей момент локалізують. Але ми за технікою безпеки готуємося до евакуації школярів і дітей з садочків в нашому місті і в Павлівці, розташованій найближче до арсеналу", – повідомив Шамалюк.

 

За його словами, ситуація в місті контрольована.

 

Як зазначив сільський голова Павлівки Віктор Кособуцький, задимлення у селі через пожежу поблизу арсеналу немає, проте чутно вибухи. Наразі є інформація, що то вибухають не зібрані боєприпаси, які розлетілися під час пожежі 2017 року.

Наразі у Калинівці відбувається засідання районної комісії з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка вивчає ситуацію.

 

Нагадаємо, у Вінницькій області пізно ввечері 26 вересня 2017 року сталася пожежа на військових складах з боєприпасами Міністерства оборони України у смт. Калинівка. 

 

Прокуратура кваліфікувала подію як диверсію.

 

За даними Генштабу ЗСУ, під час пожежі та детонації снарядів на військових складах залишилися неушкодженими 70% території арсеналу. Експертиза встановила, що підрив складу з боєприпасами стався всередині бункера.

 

Генеральна прокуратура вирішила засекретити рішення судів у справі про вибух на арсеналі Міноборони в Калинівці Вінницької області.