На що звернути увагу під час вибору мультиварки

13 Січня 2025, 10:51

  Мультиварка потребує мінімальних втручань, у неї більшість процесів автоматизовані. Всього за декілька кроків можна зварити суп, підсмажити котлети чи запекти курку. Асортимент приготування страв досить різноманітний, вдасться приготувати перше, друге і десерти.

Вибір мультиварки за п’ятьма критеріями займає мінімум часу. Краще шукати в інтернеті, так зручніше порівнювати характеристики та дизайн.

Виробник

  1. Ардесто пропонує різноманітний функціонал за невеликі гроші, дає тривалу гарантію.
  2. Мулінекс робить ставку на комфорт — акцентує на зручності та безпечності конструкції.
  3. Гореньє тримає баланс між ціною та якістю, не забуває про інтуїтивне керування.
  4. Вдале поєднання технологічності, надійності й симпатичного дизайну — це мультиварка Філіпс.
  5. Оптимальна продуктивність приготування і продумані механізми регулювання налаштувань — фішки Тефаль.

Тип мультиварки

Крім звичайних моделей існують нестандартні, з удосконаленою конструкцією і додатковими можливостями:

  • Скороварки оптимальні для прихильників здорового способу життя. Завдяки прискоренню процесу термічної обробки зберігають корисні властивості продуктів.
  • Повільноварки — для любителів делегувати кулінарні процеси. Виготовляють дуже повільно, тому не потребують ретельного контролю.
  • Рисоварки — готують крупу рівномірно, не пересушують і не розварюють її. Якраз для суші, ролів та інших страв з рису.

Особливості керування

Для координування роботи призначається панель, розташована на передній частині корпусу або зверху кришки. Залежно від особливостей конструкції, вона механічна, електронна чи сенсорна. Механіка виграє за надійністю, її важко вивести з ладу, а якщо таке й станеться, ремонт обійдеться недорого. Електроніка точніша і практичніша, забезпечує доступ до розширеного функціоналу. За сенсорним дисплеєм неважко доглядати. Він забезпечує точну індикацію і спрощує вибір програм.

Місткість чаші

Маленька чаша пристосована для порційного приготування улюблених страв. Середня — для всієї родини. Велика — для їжі з об’ємистими заготовинами. Для одного користувача — до 3,5 літрів, для двох або трьох людей — 4 літри. Щоб варити на 5-7 персон потрібні понад 5,5 літрів.

Покриття чаші 

Наявність антипригарного покриття обов’язкова. Без нього продукти підгорятимуть, техніка швидко втратить привабливий вигляд. Горіле відбивається на смаку: їжа гірчить, твердішає, неприємно пахне.

Тефлон дешевший, за ним легко доглядати. Не потрібно терти абразивними засобами, м’яка губка легко видаляє забруднення. Діапазон нагріву широкий, максимальний показник перевищує 250 градусів.

Кераміка вартісна, серед її переваг зразкова гладкість, міцність і екологічність. Миється в посудомийці та під краном. Мармурове покриття стійке до подряпин і довговічне, але й заплатити за нього доводиться чимало.

Автоматичне вимкнення, підтримання температури, таймер відстрочки та ручний режим — функції, без яких експлуатація може «затьмаритися» незручностями. Кількість програм в автоменю — важливий критерій. Якщо плануються лише найпростіші повсякденні страви, достатньо 7-12 штук. Для складних кулінарних режимів — 15 шт. і більше.

Позначки: