Рівень випромінювання поблизу цієї атомної електростанції різко виріс і досяг 21 мікрозіверта на годину, що перевищує звичайну норму в 400 разів.
Влада Японії не виключає, що радіоактивні речовини могли потрапити в район станції «Онагава» із зони аварійних АЕС у сусідній префектурі «Фукусіма».
Зафіксований наразі в Міягі рівень радіації не створює небезпеки для здоров'я людей.
Раніше зазначалося, що кількість людей, опромінених внаслідок аварії на АЕС «Фукусіма-1» може досягати 160 чоловік.
Нагадаємо, 13 березнястало відомо про те, що екстрена система охолодження вийшла з ладу у ще одного ядерного реактора на АЕС «Фукусіма-1». Мова йде про реактор № 3. Для охолодження цього реактора, як і у випадку з реактором № 1, використовується морська вода.
Більше 380 тисяч людей евакуйовано з районів, прилеглих до АЕС.
Нагадаємо, В результаті потужного землетрусу 11 березня досі пошкоджені системи охолодження в цілому на шести реакторах двох АЕС – "Фукусіма-1" і на розташованій за 11 км на південь від неї станції «Фукусіма-2».
На АЕС «Фукусіма-1» і «Фукусіма-2» після землетрусу був введений надзвичайний режим через вихід з ладу системи охолодження. На «Фукусіма-1» фахівцям вдалося вивести частину газу, що скупчився в захисній оболонці реактора, усунувши загрозу її руйнування. Але потім на АЕС стався вибух, постраждали четверо люди.