На розмежування державної і комунальної землі необхідно 600 млн гривень

26 Серпня 2011, 20:57

"Якщо в цілому в Україні нам потрібно було 2,5 млрд грн на проведення робіт з розмежування земель державної та комунальної власності, то ми зменшили майже в 4 рази вартість робіт і на сьогодні нам потрібно 600 млн грн для того, щоб ми завершили ці роботи» – заявив він у п'ятницю в Івано-Франківську на розширеній нараді-семінарі з питань запровадження ринку землі.

Калюжний зазначив, що Держземагентство розробило новий законопроект щодо спрощення процедури розмежування земель державної та комунальної власності, який минулої середи схвалив Кабінет міністрів. За його словами, наступного тижня документ зареєструють у Верховній Раді.

Як зазначив Калюжний, згідно із законопроектом роботи з розмежування земель державної та комунальної власності повинні завершити до 1 січня 2015 року.

«Законодавчо буде встановлений термін завершення таких робіт У нас є три роки для того, щоб ми провели повний цикл, повну процедуру розмежування земель державної та комунальної власності», – пояснив Калюжний.

За його словами, незважаючи на те, що в Україні вже 7 років ведуть роботи з розмежування земель, зараз тільки 0,6% земель державної та комунальної власності розмежовані.

«Якщо до 1 січня (2015 року – Ред.) ми не проведемо цієї роботи, то в межах населених пунктів вже буде земля державної власності, керуватимуть районні або обласні державний адміністрації", – зазначив Калюжний.

Він розповів, що роботи з розмежування земель державної та комунальної власності будуть проводити «виключно на планово-картографічному матеріалі, який є в кожному населеному пункті».

«У межах населених пунктів будуть долучатися тільки кадастрові плани земель державної власності, за межами населених пунктів – тільки кадастрові плани земель комунальної власності», – уточнив Калюжний.

Він пояснив, що робота завершиться, коли буде прийнято відповідне рішення і внесено в базу даних державного земельного кадастру.

«Тоді земля буде передана в комунальну власність і робота буде завершена», – зазначив Калюжний.

Нагадаємо, в Адміністрації Президента земельну реформу називають однією з п’яти найбільш пріоритетних.

Основним завданням є запуск найближчими роками повноцінного ринку землі та водночас створення надійних правових гарантій використання землі за прямим призначенням. Має бути сформована законодавча база земельної реформи, реалізація якої дасть змогу залучити іпотечні кредитні ресурси для модернізації аграрного сектора.