На Росію чекає колапс. Автор The Jamestown Foundation пропонує вже зараз працювати над «планом Моргентау» для неї

3 Грудня 2022, 14:34

Старший науковий співробітник The Jamestown Foundation Сергій Суханкін вважає, що Захід має підготуватися до потенційного колапсу сучасної Росії та зосередитися на всебічній підтримці України. Для цього союзникам необхідно розробити комплексну стратегію, яка б запобігала ймовірному відродженню агресивної, реваншистської та мілітаристської Росії.

Відтак, США та їхні стратегічні союзники мають пропрацювати три чинники для відносин із майбутньою Росією:

Росія має програти у цій війні заради спільного блага. Тому Захід має зробити все можливе, щоб Україна отримала необхідну зброю та техніку. Стівен Бланк з Інституту досліджень зовнішньої політики (FPRI) заявив в інтерв’ю автору, що ще більш потужним кроком було б надати Україні членство в НАТО «зараз… Не пізніше, не завтра».

Читайте також: Чи треба українцям говорити про розпад Росії? 

Захід мусить проаналізувати, які їхні помилки призвели до засилля путінізму в Росії. На думку старшого наукового співробітника Jamestown Foundation Пола Гобла, три фундаментальні помилки з боку Заходу призвели до появи путінської Росії. Перша – це хибна впевненість, що перемога в холодній війні «закінчила історію». Друга, що через потребу стабілізувати ситуацію в країні до влади повернулися ті самі шкідливі кадри. Третя – це впевненість, що економіка вирішить всі проблеми без необхідності політичних рішень. «Захід оголосив Росію демократією, хоча вона нею не була, і зосередив всю свою увагу на просуванні ринкової економіки. Це відкрило шлях до… авторитарного, навіть фашистського, режиму Путіна», – покликається на слова Гобла Суханкін.

Необхідно зосередитися на ударах по основних деструктивних силах Росії, які історично створювали у світі загрозу агресії: прагненні до територіальної експансії, мілітаризмі та мілітаризації суспільних настроїв, ендемічній корупції (зокрема, через залежність Росії від природних ресурсів), яку Москва використовувала для просування своїх інтересів за кордоном.

Читайте також:  Необхідно демонтувати злочинну Росію — попередні висновки Форуму вільних народів ПостРосії

«Кожен із цих елементів можна подолати, провівши часткову деколонізацію Росії, реалізувавши комплексну програму демілітаризації та наглядаючи за повною дерадянізацією економіки, відходом від ресурснозалежної системи», – резюмує Суханкін.

Слід зауважити, що оригінальний матеріал Суханкіна названо «План Моргентау» для Росії: уникнення помилок, допущених після 1991 року у відносинах з постпутінською Росією». Історичний план Моргентау – це один із варіантів облаштування Німеччини після 1945 року. Він передбачав поділ країни на три частини, однак західні союзники тоді надали перевагу іншому варіанту – плану Маршалла.

Позначки: