На Рівненщині на COVID-19 захворіли співробітники СБУ

8 Квітня 2020, 16:16

У середу, 8 квітня, у Рівненській області у трьох співробітників Служби безпеки підтвердили COVID-19. Про це на брифінгу розповів перший заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації Сергій Подолін, передає «РБК-Україна».

 

Наразі заражені перебувають у лікарні. Приміщення відомства продезінфікували.

 

«Сьогодні діагностовано три випадки захворювання у працівників даної установи (СБУ – Ред.), вони перебувають у лікарні. У самій установі запроваджені карантинно-обмежувальні заходи у зв’язку з захворюванням», – розповів Подолін.

 

Повідомляється, що частина особового складу СБУ в Рівненській області – у відпустках, а працівники, які повернулися з-за кордону, проходять двотижневу самоізоляцію.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 8 квітня зафіксовано 1668  випадків коронавірусної хвороби COVID-19. 

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.