На Рівненщині батьків школярів змушують платити за безкоштовний шкільний автобус

1 Лютого 2013, 18:37

Normal
0

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

Батьки дітей твердять: з листопада здавали на пальне по 40 гривень на місяць, нині – по 60. Люди обурені практикою «хто платить, той їде». Адже автобус має безкоштовно возити учнів.

«У мене шестеро дітей, і по 60 гривень заплатити – це 360 гривень. Це велика сума. І в школу на харчування ще здай – воно не безкоштовне для дітей», – скаржиться багатодітна мати Міля Буханська.

«Мене не впустили в автобус, то мусив маршруткою їхати. І директорка сказала, що всі до неї в кабінет написати, чому запізнилися на уроки», – розповідає школяр Дмитрик.

Мороз і сильні опади, слизька небезпечна траса – байдуже. Не платиш – виганяють із автобуса. Тоді старші добираються на уроки рейсовою маршруткою. А молодші, плачучи від сорому, вертаються додому. Такі дії молодої директорки принижують дітей і позбавляють бажання взагалі ходити в школу, нарікають батьки.

Аби дістатися навчального закладу, треба йти міжнародною трасою Київ-Чоп, якої через інтенсивний рух вантажівок бояться навіть дорослі.

Спроби батьків порозумітися з директоркою успіху не принесли. Та проігнорувала і знімальну групу. А заступниця директорки заявила –  батьки добровільно платять за шкільний транспорт, і з автобуса ніхто учнів не виганяв.

«У нас ніхто ніколи мови не вів про те, що це може бути насильно. Не буде коштів на автобус – не будемо збирати з дітей. Автобус не буде їздити – і ніхто з дітей тоді до школи не зможе вчасно дістатися», – каже заступник директора школи в селі Верба Марія Гуменюк.

Вимагати гроші за шкільний автобус – незаконно, кажуть у райвідділі освіти. А дії директорки виправдовують молодим віком. Оплачувати шкільний автобус чиновники обіцяють з весни, коли пройде тендер на пальне.

«Ситуація склалася, бо у 2012-му році нам додатково було поставлено 3 автобуси, і сума на паливо перевищила 100 тисяч гривень. Тому змушені були організовувати тендер. Ми створимо спеціальну комісію, включимо туди психолога, проведемо розмову з батьками та учнями, з адміністрацією навчального закладу, і з’ясуємо, звідки виникла проблема», – обіцяє заступник начальника відділу освіти Дубенської райдержадміністрації Сергій Кедись.

Аби шлях дітей до школи став безпечним, дорожники обіцяють із часом облаштувати спеціальні доріжки. Та це в майбутньому, а от після приїзду журналістів директорка школи взагалі заборонила всім дітям села Верба користуватися автобусом.

Нагадаємо, міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявляв, що загальна потреба в шкільних автобусах в Україні становить близько 2 тисяч

2011 року Кабмін виділив 75 млн гривень на забезпечення сільських шкіл автобусами.

У серпні 2010 року Президент Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів забезпечити села шкільними автобусами до 2012 року.

 

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Обычная таблица”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}