Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна» пишуть Андрій Вишневський та Інна Солодка.
«Є і бюджетно-фінансові ризики – висока вартість реформи державної служби: за підрахунками фахівців, лише для фінансування фонду оплати праці державних службовців за новим законом додатково потрібно щорічно близько 30 млрд грн», – пишуть автори.
Втім, за їхніми словами, «в результаті ефективного впровадження закону у короткостроковій перспективі можна очікувати підвищення привабливості державної служби для охочих на неї вступити, а вже у середньостроковій перспективі українське суспільство отримає сучасну професійну та політично неупереджену державну службу європейського зразка».
Нагадаємо що Верховна Рада прийняла закон № 4050-VI «Про державну службу» 17 листопада 2011 року. 10 січня його підписав президент. Закон набирає чинності з 1 січня 2013 року.
Він визначає умови вступу на державну службу, її проходження та припинення, соціальні гарантії при звільненні державного службовця, його юридичну відповідальність.
Документ розроблено в рамках адміністративної реформи «для підвищення якості державного управління і зниження рівня корупції».