За її даними, зокрема, було зафіксовано по два випадки порушень у Миколаєві та у Дніпропетровську й по одному у Львові, Сумах і на Закарпатті.
«У Дніпропетровську сталися два із семи, зафіксованих по Україні, випадки порушення прав журналістів під час виборів. На думку експертів ІМІ, вони не є страшними: журналіст «Точки Опори» потрапив на дільницю лише як спостерігач, а стрімер каналу «112» Антон Салюк, попри те, що на нього «налетіла» голова комісії, зміг вдало провести пряме включення», – зазначила Красовська.
Крім того, за її даними, у день виборів в Україні також було зафіксовано серйозне порушення свободи слова, не пов'язане безпосередньо з виборчим процесом. 25 травня у Луганській області сепаратисти взяли у заручники двох журналістів – В’ячеслава Бондаренка та Максима Осовського, яких затримали на блокпосту в місті Щастя під Луганськом.
На думку виконавчої директорки ІМІ Оксани Романюк, кількість порушень свободи слова у день виборів була пов’язана швидше з низьким рівнем знання законів учасниками виборчого процесу, і може свідчити про відсутність серйозних намірів фальсифікувати голосування чи приховати інформацію від суспільства.
Нагадаємо, за даними Інституту масової інформації, в квітні зафіксований максимум випадків порушень прав працівників ЗМІ за останні сім років. Ідеться переважно про порушення, які були зафіксовані на Сході України, а також у Криму.