Згідно з повідомленням, спочатку Ворону викликали в якості свідка у справі про захоплення державних будівель. На допит він з'явився, але відмовився давати свідчення, посилаючись на ст. 63 Конституції України.
Наступне повідомлення, яким Ворону викликали на допит уже в якості підозрюваного, було без дати. При цьому міліції було дано доручення для проведення слідчих дій затримати Ворону нібито щоб забезпечити явку на допит.
Адвокат затриманого намагається з'ясувати, куди його повезли.
Зазначимо, що Ворона є також помічником-консультантом на громадських засадах лідера УДАРу, народного депутата Віталія Кличка. Тому міліція повинна була повідомити Кличка про його затримання.
Пзніше стало відомо, що "ударівцю" висунули звинувачення у захопленні державних будівель за статтею 341 Кримінального кодексу України.
"Під час затримання і пред’явлення звинувачень у якості понятих міліція "запросила" двох осіб без паспортів, які мали лише довідки про звільнення з місць позбавлення волі. Очевидно, що влада не змогла знайти нікого іншого, як колишніх зеків", – заявив депутат фракції УДАР Сергій Каплін.
За словами народного депутата, до Ворони допустили адвоката, і він відмовився підписувати протокол про допит.
Каплін повідомив, що опівночі відбудеться судове засідання, на якому буде винесене рішення про міру запобіжного заходу Петру Вороні.
"Каральна машина влади працює блискавично. За кілька годин після затримання та висунення звинувачень Ворону вже будуть судити", – зазначив Каплін.
"Абсурд ситуації у тому, що захоплення будівлі інкримінують депутату обласної ради, який за законом може безперешкодно потрапити до приміщень державних органів влади. До того ж, приміщення було відкритим, а голова Полтавської облради офіційно заявив, що люди перебувають у приміщенні законно", – додав він.
Нагадаємо, що у Полтаві активісти зайняли будівлю ОДА 25 січня. Однак 10 лютого Київський районний суд Полтави задовольнив позовну заяву прокуратури області про усунення перешкод у користуванні комунальним майном – приміщенням Полтавської облради. Під час судового засідання активісти пікетували суд. Після оголошення вироку активісти зустріли прокурора та суддю вигуками "Ганьба!".