Голова Лазірковского сільради Василь Ільченко розповідає, що референдум готувався і проходив при сильній протидії місцевої влади, яка робила все, щоб зірвати голосування.
Так, 11 листопада за поданням прокуратури району Оржицький районний суд заборонив проведення референдуму, але його все ж провели, порахувавши, що всі юридичні перешкоди сільрада усунула.
За інформацією голови сільради, районна влада відмовилася фінансувати голосування, і виборчі комісії працювали на «голому» ентузіазмі.
Жителям села було запропоновано відповісти на питання: «Чи згодні ви на вихід сільської громади з територіального підпорядкування Оржицькому району і перехід у підпорядкування сусіднього Гребінківського району?».
Як вже стало відомо, з майже півтори тисячі мешканців села Лазірко, які взяли участь у голосуванні, майже 90% висловилися «за». У референдумі взяли участь понад 70% жителів села.
Конфлікт між сільрадою Лазірок і його жителів з районною владою почався близько року тому, коли селяни на собі відчули результат методів правління нинішньої адміністрації і районної ради: різко погіршилося транспортне сполучення з райцентром, розвалилася система медичного обслуговування, з'явилися проблеми з телефонним зв'язком, комунальним обслуговуванням і інше.
Ільченко повідомляє, що тепер сесія сільради затвердить результати референдуму, протоколи голосування передадуть до Полтавської облдержадміністрації, звідки їх зобов'язані будуть відправити до Верховної Ради.
Зараз проведення місцевих референдумів регулюється законом "Про всеукраїнський і місцевий референдуми", прийнятим в лютому 1991 року.
У лютому цього року Рада Європи рекомендувала Україні визнавати місцевий референдум таким, що відбувся, у випадку участі в ньому 30-35% виборців.