На питання, чи встигне підприємство запустити виробництво біометричних паспортів до цієї дати, він відповів: "Хочемо. Дуже".
Водночас Степанов не зміг сказати, яка буде вартість біометричного паспорта, але висловив упевненість, що ціна буде нижче 350 гривень, заявлених консорціумом "ЄДАПС".
"Думаю, що дешевше. Але сказати скільки – зараз я дійсно не готовий. Потрібно вжити низку заходів. Дуже багато залежатиме, яку інформацію заносити на чіп біометричного паспорта. Від цього залежатиме його ціна", – зазначив Степанов.
За його словами, на чіп потрібно заносити мінімальні дані: фотографію, підпис, а ще додатково – відбитки пальців, сітківку ока тощо.
"Для цього необхідно відповідне обладнання, яким треба оснастити всі підприємства, реєстраційні пункти в областях. Будуть потрібні також відповідні захисні механізми, програмне забезпечення. На сьогоднішні не існує системи захисту цього паспорта. А вона, до речі, коштує грошей. У нас сьогодні є проекти дизайну паспорта, і є вже деякі напрацювання. Потрібний також інший паспортний папір, інші захисні елементи у паспорті. Все це впливає в кінцевому підсумку на ціну ", – підкреслив директор комбінату.
Проект дизайну нового біометричного паспорта
"Вартість не буде дорожче 350 грн. Але конкретну ціну я назвати поки не готовий. Адже є наша ціна, а є ще й витрати Міграційної служби, яка зазнає їх, щоб увести цю систему. Принаймні, ціна, сформована на цей паспорт, буде абсолютно прозорою ", – запевнив Степанов.
7 червня Міністерство закордонних справ та закордонні дипломатичні установи України розпочали оформлення та видачу українцям, які постійно проживають чи тимчасово перебувають за кордоном, біометричних паспортів громадянина України для виїзду за кордон.
Однак 12 червня стало відомо, що Кабінет міністрів призупинив дію постанови, якою затверджувалися зразки бланків біометричних документів.
2 липня глава Державної служби міграції Микола Ковальчук заявив, що новий виробник закордонних паспортів поліграфічний комбінат «Україна» має більші потужності, ніж ЄДАПС, і меншу вартість бланків.
4 липня Верховна Рада України прийняла Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо повернення державного контролю та виробництва державними підприємствами документів та бланків, які потребують використання спеціальних елементів захисту”. Вiдповiдно до закону, цим будуть займатися держпiдприємства, що входять до сфери управлiння НБУ.
Згодом голова НБУ Ігор Соркін заявив, що Національний банк готовий виконувати державні замовлення на виробництво документів і бланків із спеціальними елементами захисту.
Читайте також: Біометричні паспорти обійдуться бюджету значно дорожче, аніж обіцяють посадовці