На підприємстві, що займалося реєстрами, знайшли “невідомі сервери”

15 Жовтня 2013, 21:53

За даними міністерства, спільною комісією із числа представників ДП "Інформаційний центр", Служби безпеки України і Держспецз`вязку виявлено, що в серверних приміщеннях ДП "Інформаційний центр" були встановлені так звані "сервери ліцензування", що не було передбачено технічним завданням на створення реєстрів.

"Вказане свідчить про те, що компанії розробники програмного забезпечення за змовою із службовими особами ДП "Інформаційний центр" розробили спеціальне програмне забезпечення, додатково інтегрувавши його до комп’ютерної програми, яка забезпечує роботу реєстрів", – сказано у повідомленні.

Розслідування також виявило, що в серверній кімнаті за IP-адресами, на які перенаправлялись запити, "були знайдені два невідомих працюючих сервери, які не містили інвентарних номерів державного підприємства, проте були підключені до системи".

"За результатами проведеної експертизи попередньо встановлено, що це обладнання встановлено розробниками самовільно, не погоджено із Держспецз`вязку України, самі сервери були зашифровані з використанням алгоритмів, які не проходили сертифікацію в Україні", – сказано у повідомленні.

Як раніше повідомлялося, Рахунки розробників клієнтського доступу до реєстрів міністерства юстицій – "Арт- майстер" і "3-Т", були арештовані через підозри у втручанні в їхню роботу.

Двох службових осіб, які підозрюються у втручанні в роботу комп’ютерів та комп’ютерних мереж Міністерства юстиції, що призвело до блокування роботи державних реєстрів, оголошено в розшук.

1 жовтня було закрито доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції, ведення яких здійснюється державним підприємством Держінформ'юст.  Реєстри забезпечують діяльність Державної реєстраційної служби, Державної виконавчої служби, органів юстиції і нотаріусів.

Колектив Держінформ'юсту заявив про рейдерське захоплення підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції.  Водночас у Мін’юсті повідомили, що збій системи викликаний "технічними проблемами". Згодом у міністерстві виявили, що  відбулось несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерного обладнання, автоматизованих систем та комп’ютерних мереж міністерства юстиції, що призвело до блокування інформації.

7 жовтня Мін’юст повідомив, що  роботу єдиних та державних реєстрів повністю відновлено.

Компанія-розробник програмного забезпечення держреєстрів ТОВ "Арт-Мастер" заявила, що Держреєстрипрацюють без захисту і можуть бути зламані третіми особами.

Читайте також: Держреєстри стали жертвою боротьби за можливість освоїти з бюджету 309 млн грн