На підприємствах окупованого Донбасу з’явилися «смотрящі» від бойовиків – Тимчук

18 Березня 2015, 09:13

Соціально-економічна ситуація на окупованих територіях – складна з тенденцією до погіршення. Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір» та нардеп Дмитро Тимчук на сторінці у мережі Facebook.

«На підприємствах на території, контрольованій «ДНР», з'явилися так звані «уповноважені республіки» (по суті фінансові «смотрящі»). Головним їхнім обов'язком є ​​контроль за проходженням фінансових коштів на підприємствах і обов'язкова сплата «зборів і податків республіки», – йдеться у повідомленні.

На територіях, контрольованих «ДНР» майже повністю знищено сільськогосподарську інфраструктуру.

«З ініціативи керівництва «ДНР» бойовиками заявлено про реалізацію власної «продовольчої програми». Тим часом, на території, контрольованій «ДНР», фактично повністю зруйнована сільськогосподарська інфраструктура, відсутня справна сільськогосподарська техніка, насіннєвий фонд», – додав Тимчук.

У той же час бойовики з «ЛНР» повнісю припинили будь-які соціальні виплати.

«У «ЛНР» офіційно оголошено про «тимчасове призупинення виплат пенсій і соціальних допомог». Разом з тим, зазначений різкий стрибок цін на продовольчу групу товарів магазинах на території, контрольованій «ЛНР», які ще працюють (за деякими найменуванням підвищення склало до 70-80%, окремі найменування повністю зникли з магазинів)», – наголосили в ІО.

Також досі виникають конфлікти між різними формуваннями бойовиків.

«У Макіївці зафіксовано конфлікт між місцевою «комендатурою» і одним з підрозділів «ДНР», який діяв із застосуванням бронетехніки», – завершив Тимчук.

Як повідомлялося, Пенсійний фонд України готовий виплатити 2 млрд грн переселенцям із Донбасу.