На перевірку е-декларацій підуть місяці, але не роки – НАЗК

2 Листопада 2016, 15:07

Перевірка електронних декларацій займе тривалий час, але не триватиме "роками". Про це у середу, 2 листопада, на прес-конференції заявила голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак.

"Закон не встановлює терміни для перевірки декларацій, однак розтягування на багато років – у цьому не зацікавлене ні Національне агентство, ні інший орган", – сказала вона.

"Однак процедури, які пов'язані з перевіркою декларацій – це не процедури місяця. Це може зайняти певний період часу, але це не роки, повірте мені", – додала вона.

За словами Корчак, ця робота ще не розпочалася. Вона запевнила, що всі декларації обов'язково будуть перевірені.

Вона також розповіла, що поки НАЗК не має достатнього державного фінансування, а частина працівників працює на своїх комп'ютерах. Корчак висловила сподівання, що бюджет наступного року передбачатиме достатню кількість коштів для агентства і забезпечить його нормальну роботу.

Читайте також: "Свято констатації багатства". Реакція соцмереж на е-декларації політиків

Нагадаємо, 30 жовтня о 24:00 завершився перший етап подання електронних декларацій для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Система електронного декларування почала працювати з 1 вересня 2016 року.

Електронні декларації не подали сім депутатів Верховної Ради України. Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, що нардепи задекларували грошових активів у розмірі майже 12 млрд у гривневому еквіваленті.

ГПУ заявила, перевірить сплату податків нардепами із готівкових коштів, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівки.