На переговорах щодо Сирії Туреччина зайняла принципову позицію

5 Липня 2017, 18:05

Туреччина, Іран та Росія на переговорах в Астані не змогли узгодити деталі домовленості про виконання меморандуму по зонах деескалації в Сирії. Сторони не змогли досягти згоди з таких питань, як визначення меж чотирьох зон деескалації та заходи забезпечення безпеки на території цих зон, пояснив в середу, 5 липня, спецпредставник президента РФ по сирійському врегулюванню Алєксандр Лаврєнтєв.

Глава сирійської урядової делегації Башар аль-Джаафарі теж повідомив про невдалому результаті переговорів в Астані. Він пояснив це позицією, яку зайняла Туреччина.

"Турецька делегація виступила проти ухвалення будь-якого документа, пов'язаного з імплементацією меморандуму про зонах деескалації", – сказав сирійський дипломат. За його словами, турецька делегація на "Астані-5" була налаштована негативно і результатом цього негативного настрою став "скромний результат" переговорів.

Напередодні Лаврєнтєв повідомив, що кордони другий і третій зон деескалації в Сирії практично визначені.

Нагадаємо, раніше Туреччина, Росія та  Іран, які брали участь в сирійських переговорах в Астані, домовились про формування механізму моніторингу перемир'я в Сирії.