На передовій відпрацьовують систему заміни артилерії на протитанкові керовані ракети – речник АТО

4 Жовтня 2015, 15:35

Фізичне відведення озброєння розпочнеться у понеділок, 5 жовтня. Про це повідомив речник АТО у Луганській області Руслан Ткачук.

За його словами, першими відійдуть танки.

«Для них (танків – ред.) уже визначено маршрути та полігони зосередження. Вони у повній мірі відповідають міжнародним домовленостям та забезпечують можливість маневру у разі порушення режиму припинення вогню протилежною стороною», – зазначив Ткачук.

Він також повідомив, що окрім цього на передовій відпрацьовується складна система заміни танків та артилерії на ПТКРи (протитанкові керовані ракети – ред.).

«По новому визначаються сектори стрільби, вдосконалюється система сповіщення – робиться все необхідне, аби не знизити вогневої потужності», – сказав підполковник.

З відведення озброєння на Луганщині (у командуванні сектору «А» обіцяють, що зроблять це швидше ніж за 14 діб) розпочнеться почергове відведення бронетехніки та озброєння у секторах «С», «Б» та «М».

Як відомо, Президент України Петро Порошенко за підсумками зустрічі лідерів країн "нормандської четвірки" заявив, що Україна 3 жовтня розпочинає відведення озброєння калібром менше 100 мм від лінії зіткнення сторін на Донбасі.

У штабі АТО ввечері 3 жовтня заявили, що після двох діб тиші на Донбасі розпочався процес відведення легкого озброєння.

Тим часом, безпілотник місії ОБСЄ зафіксував важку техніку бойовиків під Маріуполем.

У свою чергу, в Адміністрації президента запевнили, що в разі атаки бойовиків сили АТО повернуть відведену техніку на позиції.