На окупованому Донбасі близько 300 тисяч українців отримали російські паспорти примусово

29 Грудня 2020, 09:39

На окупованій території Донецької і Луганської областей примусово пройшли паспортизацію близько 300 тисяч громадян України, у Криму – більше двох мільйонів. Про це в інтерв'ю "ТСН" розповів віце-прем'єр-міністр, міністр реінтеграції Олексій Рєзніков.

 

Він пояснив, всі українці, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, є заручниками окупаційного режиму. При цьому дану проблему в Україні хочуть вирішити за допомогою законопроекту про державну політиці перехідного періоду, який зараз знаходиться на стадії розробки.

 

"Люди змушені брати ті паспорти, тому що вони є заручниками, це їх спосіб споживання там. Тому держава повинна знайти механізм, як з цими наслідками потім діяти", – зазначив міністр.

 

Він додав, що навіть після прийняття даного законопроекту, ніхто не буде пред'являти претензій тим громадянам, які отримали паспорти Росії.

 

"Друге, коли відбудеться деоккупація, у них буде право вільного вибору, що робити з тим паспортом. Задекларувати, що вони від нього відмовляються, визнають тільки українське громадянство", – пояснив міністр.