На окупованій території Донбасу виявили новий тип сучасної російської техніки

12 Листопада 2020, 16:32

У новому звіті Спеціальної моіторингової місії ОБСЄ, опублікованому 11 листопада, зазначено інформацію про виявлення на полігоні поблизу Шимшинівки (27 км на південний захід від Луганська) установки дистанційного розмінування УР-07 «Пересортировка», яка розміщувалась разом з іншими типами озброєння та техніки. Про це повідомляє InformNapalm.

 

За спостереженнями міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, вказане місце розташування техніки, ймовірно знаходиться за координатами: 48°26’37.0″N 38°58’38.8″E.

 

 

В InformNapalmi наголошують, що УР-07М «Пересортировка» – це  відносно новий тип російської техніки, яка могла потрапити на Донбас виключно з Російської Федерації. Це один з перших випадків її фіксації на окупованій частині Донбасу.

 

Зауважимо, установка УР-07М «Пересортировка» почала надходити на озброєння МО РФ з 2014 року. У перспективі такі машини повинні були замінити більш застарілі УР-77 «Метеорит».

 

Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm також неодноразово фіксували розміщення УР-77 «Метеорит» на Донбасі, в тому числі серед житлових будівель, що було потенційно небезпечно, враховуючи, що тільки один боєкомплект для УР-77 (два заряди УЗП-77) – це 1450 кг вибухової пластичної речовини.

 

Деталі про УР-07М «Пересортировка»

Установка розмінування УР-07М «Пересортировка» створена на базі шасі бойової машини піхоти БМП-3. Пускова установка машини комплектується подовженими зарядами розмінування УЗП-06 і УЗП-06Д. Вони здатні робити проходи в мінних полях шириною в кілька десятків метрів. А дальність подачі зарядів становить  для УЗП-06 – 340 метрів, а для УЗП-06Д – 1 км. Нові заряди здатні знищувати будь-які існуючі типи мін. Заряд установки розмінування являє собою ракету з прикріпленим до неї довгим тросом. На тросі розміщені заряди вибухівки. При падінні троса на землю після пуску ракети вибухівка, прикріплена до нього, детонує і ініціює підрив. Для маскування машини на полі бою на корпусі встановлена система постановки димових завіс 902У «Туча» складається з 6 гранатометів калібру 81-мм для стрільби димовими гранатами.

 

 

Волонтери-розвідники додали, що 22 вересня 2017 року міні-безпілотник СММ ОБСЄ неподалік від н.п. Мирне (28 км на південний захід від Луганська) також помітив одну УР-77, а також дві установки УР-07 більш ранньої модифікації.

 

У звіті СММ ОБСЄ № 269/2020 від 11 листопада 2020 також вказано, що БПЛА малого радіусу дії також зафіксував велику кількість озброєння та техніки на полігоні поблизу н. п. Бугаївка (37 км на південний захід від Луганська), крім того там була помічена радіолокаційна станція виявлення цілей 1РЛ134 П-19 «Дунай». Це радянський зразок техніки, який призначений для своєчасного виявлення і супроводу повітряних об’єктів.

 

За спостереженнями InformNapalmу, вказаний у цьому звіті полігон, знаходиться за координатами: 48°24’26.3″N 38°52’45.3″E. Там вже досить тривалий час розміщуються десятки зразків техніки російських окупаційних сил на Донбасі.

 

Як повідомлялося, волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm дійшли висновку, що РФ готується до застосування ударних БПЛА на Донбасі.