На окрузі Пилипишина-Левченка всупереч рішенню ЦВК намагаються перерахувати бюлетені

Акценти
6 Листопада 2012, 20:38

"ОВК 223, Щербакова, 49 всупереч рішенню Верховної Ради і Центрвиборчокму про нові вибори на окрузі комісія розпочала перерахунок бюлетенів", – повідомила журналіст Наталя Соколенко.

Під час перерахунку однієї дільниці виявилося, що 288 бюлетенів були зіпсовані. На них стояло дві позначки. Одна за Левченка, друга за Пилипишина.

У свою чергу прихильник Пилипишина Михайло Наконечний, коментуючи цю ситуацію, заявив: "На цій дільниці дійсно відбулася фальсифікація, але не дуже зрозуміло, в чию сторону".

"Зіпсовані бюлетені лежали в стопці за Левченка, і тому не можна розглядати цю ситуацію однобоко. Чомусь жоден спостерігач від "Свободи" не заявив про якісь порушення. Спостерігачі від Пилипишина помітили, що відбуваються певні маніпуляції з бюлетенями, зафіксували і звернулися до дільничної комісії і написали скаргу в ОВК", – зазначив він.

Згодом до окружної комісії прибув представник "Свободи" Олег Бондарчук, який привіз копію постанови Центрвиборчкому щодо необхідності проведення перевиборів, зокрема, у 223-му окрузі.

Він зазначив, що перерахунок голосів, поданих за мажоритарних кандидатів є незаконним.

"Це здійснюється для того, щоб сфальшувати результати волевиявлення. І ми побачили, що були зіпсовані бюлетені за кандидата-переможця Юрія Левченка. Тому цей перерахунок є незаконним", – заявив представник.

Бондарчук додав, що встановити результати виборів в цьому окрузі дійсно не можливо.

Юрист "Свободи" також зачитав звернення до Генпрокуратури з вимогою порушити кримінальну справу за фактом пошкодження бюлетенів.

Нагадаємо, 5 листопада ЦВК ухвалила постанову про неможливість встановити достовірні результати виборів в одномандатних округах: 94, 132, 194, 197, 223. ЦВК пропонувало провести повторні вибори у цих округах і звернутися до Верховної Ради з відповідною пропозицією.

6 листопада парламент рекомендував Центральній виборчій комісії призначити повторні вибори народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 і 223.

90