На околицях Бахмута танкісти та арта відбивають наступ росіян. Розповідають та показують хлопці з 42 ОМБр

16 Лютого 2024, 11:31

У новому відео проєкту «Український Свідок» — танкісти та артилеристи 42 ОМБр на бахмутському напрямку між Часовим Яром та тимчасово окупованим Хромовим. Росіяни активно штурмують наші позиції, наступати намагається, зокрема, 217 парашутно-десантний полк. Це один з підрозділів рф, який скоював воєнні злочини проти цивільного населення у Бучі, Ірпені та Гостомелі. Та наші захисники перетворюють їх на добрива. 

«Росіяни атакують позиції піхоти за допомогою техніки та живої сили, — розповідають військовослужбовці. — Техніка легкоброньована, жива сила рухається трійками та четвірками. Вони користуються погодою (росіяни пішли на штурм, коли почалася хурделиця), але ж ми тут теж не перший день».

Хлопці розповіли, як вони опинились на фронті. «Відразу на війну не пошлють, — каже військовослужбовець на ім’я Дмитро. — Спочатку треба пройти підготовку». Відразу після цих слів нашим бійцям по рації передають, що росіяни можуть почати обстріл. Знімальна група разом з бійцями слідують до укриття. 

«Я їхав на ровері й мене зупинили хлопці з ТЦК, вручили повістку. —  розповідає танкіст із позивним «Спекулянт». — Я цьому не зрадів, але якщо не плануєш все життя ховатися, то вибору немає». До великої війни чоловік вирощував зелень — кріп та петрушку. «Як закінчиться війна, то мене тут не буде, — каже чоловік. — Повернусь до того, чим займався — до спекуляцій». Його побратим із позивним «Палома» до 24 лютого був слюсарем на заправці. «Я працював на бетонному заводі у Києві, — каже чоловік. — Потім влаштувався на заправку, а звідти мене відразу забрали до війська».

Бійці розповідають, що після закінчення війни… ніколи не їстимуть тушкованку. «Домашню буду, а ту, що з магазину, точно не їстиму, — каже Палома. —  «Мівіна» — це святе, але тушкованки я у лісі вже наївся».


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.