В цю суму включені зарплати депутатів та їхніх помічників, витрати на проїзд депутата, в тому числі на перельоти, лікування, путівки в санаторій, телефонний зв'язок, проживання в готелі.
Газета зазначає, що депутату по роботі не потрібно витрачатися на бензин, авіаквитки, лікарні, бесіди по телефону і навіть на ручки з блокнотами.
«На що йде? Частина – на проживання в Києві під час засідань комітетів або сесії. Звичайно, готель надають безкоштовно, але треба ж якось харчуватися ще! Крім того, та площа, яку мені дають в готелі – 12 кв м, – не дозволяє мені перевезти до Києва сім'ю, тому я постійно катаюсь у Запоріжжя до них. Частина йде на поїздки по області і зустрічі з виборцями, на допомогу їм. Решти на життя вистачає, але це мені», – розповів депутат від КПУ Олександр Зубчевський.
«Я вважаю, грошей виділяють достатньо. А чи багато це… Тут потрібно враховувати, що депутат – держчиновник з особливим статусом, його голосування може мати ключове значення для країни. Тому потрібно при розрахунку зарплати враховувати і корупційну складову – зарплата повинна бути гідною, щоб парламентарій не лобіював чиїсь інтереси за гроші», – говорить регіонал Володимир Олійник.
«Зарплати на життя депутата вистачає, – сказав депутат від «Батьківщини» Андрій Сенченко. – Я особисто свою витрачаю на благодійність, і ось на благодійність її не вистачає. Зайвими пільгами вважаю путівки в санаторій або замовлення машини по Києву – є ж громадський транспорт. А ось перельоти – необхідність, якщо їх скасувати, то всі будуть сидіти в Києві замість зустрічей з виборцями та вирішення проблем в округах».
Втім, як зізнаються депутати анонімно, велика частина зарплати народного депутата йде на дорогий одяг і аксесуари. «Депутат не може через свій статус виглядати погано, – говорить один з депутатів. – Тому доводиться витрачатися на хороші брендові костюми, взуття, годинники».
Нагадаємо, за даними ЗМІ, проживання одного депутата Верховної Ради в готелі обходиться держбюджету у 500 грн за добу.