На Одещині заблокували діяльність конвертцентру з оборотом у 200 млн грн

28 Березня 2016, 18:53

В Одеській області правоохоронці викрили конвертаційний центр із оборотом у 200 мільйонів гривень. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Національної поліції України.

Згідно з повідомленням, поліція провела комплекс заходів, під час яких стало відомо про існування розвинутої мережі надання послуг з проведення митного очищення імпортного вантажу із залученням підприємств з ознаками фіктивності. Вказані підприємства мали лише одного працівника, не перебували за місцем реєстрації та не мали основних фондів.

Працівники поліції не лише припинили функціонування "конвертаційного" центру та незаконну діяльність фіктивних підприємств, а також встановили осіб, які організували схему з виведення коштів у тінь. Встановлено факт надання учасниками злочинної схеми послуг підприємствам реального сектору економіки з продажу податкового кредиту на суму понад 200 мільйонів гривень.

Правоохоронці провели санкціоновані обшуки у житлових та нежитлових приміщеннях, а також у транспортних засобах директорів фіктивних підприємств та осіб, які задіяні у злочинній схемі. Було вилучено печатки та штампи фіктивних підприємств, чекові книжки, а також печатки та штампи підприємств – нерезидентів, які використовувалися з метою прикриття незаконної діяльності.

На даний час двом організаторам  оголошено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) Кримінального кодексу України.

За створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності передбачено покарання у вигляді штрафу від п'ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, на Чернігівщині викрили конвертцентр, який "вивів у тінь" понад 100 млн грн.

Також великий конвертцентр ліквідували в Одесі.

Крім того, на Харківщині податківці заблокували конвертцентр з оборотом понад 60 млн грн.